W ten sposób przygotowania do świąt Bożego Narodzenia nie będą dla Ciebie koszmarem
w ten sposób przygotowania do świąt bożego narodzenia nie będą dla ciebie koszmarem

W ten sposób przygotowania do świąt Bożego Narodzenia nie będą dla Ciebie koszmaremW ten sposób przygotowania do świąt Bożego Narodzenia nie będą dla Ciebie koszmarem

Czy Ty też zarzekasz się zawsze, że „ tegoroczne święta będą wreszcie inne“? Wreszcie nastroimy się na święta w porę, na wszystko będzie czas (zwłaszcza na zdobycie prezentów), więc staniemy pod choinką ze szczęśliwym uśmiechem na ustach...

Jak sprawić, żeby pozostały do Bożego Narodzenia okres był beztroski, a zarazem zaplanowany do ostatniego szczegółu?

Weź sobie do serca moje rady!

  • Pozwól, żeby przepełnił Cię nastrój świąt.

Czy to przypadek, że w metropoliach na całym świecie włącza się świąteczną iluminację dużo wcześniej? Najsłynniejsza choinka w Nowym Jorku (a zarazem na całym świecie) tradycyjnie ustawiana jest przed Rockefeller Center i zapalenie na niej lampek jest co roku wielkim wydarzeniem. Miliony widzów przed telewizorami śledzi z zapartym tchem, w jakim stylu udekorowana jest tegoroczna choinka albo jakiemu szczytnemu celowi służy.

Wzniosły nastrój jest niezbędny po to, żebyś nie tylko realizował/a przygotowania, ale również czerpał/a z nich przyjemność.

Niechaj więc rozbrzmiewają kiczowate piosenki, niech pachnie Wigilią wegańskie ciasto czekające na gości, a mieszkanie błyszczy świetlnymi girlandami i mieni się od gwiazdkowych dekoracji. Zapach bożonarodzeniowych przypraw mogą oddawać też zabiegi kosmetyczne. Jeśli lubisz cynamon, wybierz peeling z luffy Manny, jeśli wolisz zapach pomarańczy, Twoją przedświąteczną Manną jest kremowa pianka z masłem shea i olejkiem z goździków i pomarańczy, roztaczająca intymny nastrój zimowych wieczorów.

Chcesz więcej takich pomysłów? O rzeczach, które przybliżą Ci świąteczny klimat, pisałam już tutaj. (Od filmów po aromaty)

  • Rozłóż w czasie swoje obowiązki

Co możesz zrobić, żeby świąteczne obowiązki nie przyprawiały Cię o ból głowy? Możesz medytować, uprawiać jogę, brać uspokajającą kąpiel, poddać się masażowi, albo uciec na łono przyrody. Na temat skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem szczegółowo przeczytasz tutaj.

I jeszcze jedno: rozłóż w czasie swoje obowiązki.

Twoi bliscy skłonni są przypuszczać, że wszystko dzieje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki: Mieszkanie kąpie się w świątecznych światełkach, stół ugina się pod ciężarem pysznego jedzenia, a pod choinką ni z tego, ni z owego, pojawiają się prezenty. Koniecznie podziel się z rodziną choćby nawet tylko częścią obowiązków, żeby Twoi bliscy przekonali się w praktyce, jak radość ze wspólnej pracy dowartościowuje święta.

Nie lekceważ znaczenia list: rozpiska obowiązków na całe tygodnie czy dni może się naprawdę przydać. Możesz rozpisać sobie robienie sprawunków (prezentów lub składników świątecznych dań), a nawet większe prace i zajęcia, jak na przykład sprzątanie czy wizyta u cioci.

Nie zostawiaj na ostatnią chwilę kupowania prezentów pod choinkę, zwłaszcza, jeśli zamawiasz na internecie. Jest to co prawda najwygodniejszy sposób, jednak musi upłynąć trochę czasu, zanim zamówienie dotrze do ciebie, licz się więc z terminami dostawy.

  • Przygotuj się w duchu na zaskoczenia

Bywa, że jakaś nieudana potrawa, przepalone lampki na choince czy prezent gwiazdkowy staje się rodzinną legendą, wspominanym z łezką w oku wydarzeniem czy śmieszną anegdotą.

Nie ma jednak nic gorszego, jak stać pod choinką z pustymi rękami, bo zapomnieliśmy o sprawieniu komuś prezentu...

Ażeby uniknąć takich sytuacji warto przygotować plan B.

U Manny możesz przebierać w niespodziankach, od najmniejszych, jak naturalne mydło Manny, do największych, jak zestaw świąteczny z limitowanej serii.

Jeśli zamówisz jedną Mannę więcej, niż masz zapisane na liście upominków, cóż może się stać „gorszego“, niż to, że jeśli nie będzie Ci potrzebny dodatkowy prezent, obdarujesz po świętach samą siebie rozkoszną pielęgnacją skóry.

Reasumując, oto 3 przykazania świątecznych przygotowań:

  • dopilnuj, żeby wprawić się w odpowiedni nastrój,
  • rozdziel zadania wśród członków rodziny i niczym dyrygent nadzoruje ich wykonanie,
  • poradź sobie z zaskakującymi sytuacjami zaplanowanymi niespodziankami.


Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej