Tysiąc twarzy octu jabłkowego
tysiąc twarzy octu jabłkowego

Tysiąc twarzy octu jabłkowegoOcet jabłkowy to prawdziwy złoty środek na nastrojowe, jesienne dni: Twoje zdrowie i uroda będą Ci naprawdę wdzięczne za ten fantastyczny „tonik“. A oto, do czego może się on przydać!

Zobaczmy, jak ocet jabłkowy powstaje: Z liści szlachetnej odmiany jabłoni produkuje się najpierw wino jabłkowe, następnie zaś w procesie fermentacji ocet jabłkowy. Przyglądając się bliżej, jaki jest skład octu jabłkowego, przekonamy się, że mamy do czynienia z prawdziwą bombą zdrowia: ocet zawiera witaminy, sole mineralne, błonnik i przeciwutleniacze, nie mając jednocześnie ani grama tłuszczu ani sodu. Zastosowanie octu jabłkowego to żadna nowość: używany był chętnie już w starożytności, zwłaszcza w Egipcie.

Zobaczmy więc, do czego się przydaje ten cudowny środek, mieniący się brązowo-czerwonym kolorem. Poniższe pozytywne właściwości możesz najlepiej wykorzystać stosując niepasteryzowany, czysty, niefiltrowany, organiczny ocet jabłkowy, ponieważ właśnie taki jest najbardziej naturalny i bogaty w substancje odżywcze.

Alkalizuje
Ocet jabłkowy doskonale alkalizuje organizm, a więc neutralizuje szkodliwy wpływ zakwaszającego jedzenia. Zasadowe pH octu korzystnie działa na refluks, palenie w żołądku czy nadkwasotę żołądka. Ocet jabłkowy to gastronomiczny cud, bo możesz go przemycić do swojej diety na wiele sposobów: możesz skropić nim sałatkę, dodać do soków owocowych czy smoothie. Spożywany osobno może mieć zbyt intensywny smak, dlatego radzę zawsze dodawać ocet do innej potrawy.

Detoksykuje
Ocet jabłkowy wywiera doskonały wpływ na nerki: dzięki temu, że je oczyszcza, wspomaga ich pracę. Polecam spożywać przynajmniej 2 łyżki stołowe tego octu trzy razy w tygodniu.

Poprawia trawienie
Jest prawdziwym skarbem dla flory bakteryjnej jelit, ponieważ przyczynia się do rozmnożenia pożytecznych bakterii. Jest skuteczny w przypadku łagodniejszych infekcji jelit, ponieważ ma działanie dezynfekujące. Jeśli masz wrażenie, że Twoje trawienie jest powolne, ocet jabłkowy pomoże przyspieszyć perystaltykę jelit, zwłaszcza, jeśli wypijesz szklankę ciepłej wody z dodatkiem 1-2 łyżki octu.

Działa przeciwzapalnie
Nie daj się zmylić nazwie: ocet jabłkowy łagodzi opuchnięcia skóry po oparzeniu lub ukąszeniu owadów, powinien więc zająć miejsce w Twojej domowej apteczce. Zrób okład z octem na zainfekowane miejsce, jeśli natomiast poczujesz, że ocet je podrażnia, natychmiast zdejmij.

Środek czyszczący
Ocet jabłkowy może zastąpić inne środki do sprzątania, albowiem ze względu na działanie dezynfekujące i czyszczące możesz go stosować również do powierzchni w łazience lub kuchni. To dobra alternatywa dla wody z sodą oczyszczoną: jest tak samo naturalnym, delikatnym środkiem czyszczącym.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej