Pozbądź się problemów z wypadaniem włosów!
pozbądź się problemów z wypadaniem włosów!

Pozbądź się problemów z wypadaniem włosów!Wypadanie włosów lub łysienie jest koszmarem dla wielu osób, ale zmiana stylu życia wiele może pomóc. Pokażę Ci jakie mam propozycje!


Jeśli w ostatnim czasie zauważyłeś/aś, że rano po przebudzeniu masz coraz więcej włosów na poduszce i w czasie czesania również duża ilość włosów pozostaje na grzebieniu, to możesz podejrzewać, że chodzi o wypadanie włosów. Co oznacza wypadanie włosów?

Najpierw włosy zaczynają stawać się coraz cieńsze, a następnie stopniowo wypadają. Trzeba wiedzieć, że włosy rozmieszczone są na głowie w 4-6 włosowych grupach, najpierw te grupy zmniejszają się do 3-4 włosów, a następnie pozostaje już tylko jeden włos, aż w końcu on też wypadnie.

Nie przestrasz się!

Często widzę, że te osoby skarżą się na wypadanie włosów, które faktycznie nie mają tego problemu. Każdemu wypadają włosy i jest to naturalny proces, bowiem tak samo jak obumarły naskórek odrywa się od Twojej skóry, tak samo muszą wypadać włosy. Trzeba wiedzieć, że utrata 100 włosów dziennie jest uznawana jeszcze za zupełnie normalne zjawisko. Jeśli masz długie włosy, wtedy ta ilość “na pierwszy rzut oka” wydaje się znacznie większą, dlatego możesz tak czuć, że włosy wypadają Ci „kępkami”. Warto wykonać test grzebienia i przez jeden dzień policzyć, ile włosów na nim pozostało. Jeśli znacznie więcej niż sto i ewentualnie na końcówkach większości włosów zauważysz również białe „kuleczki”, to możesz podejrzewać, że wypadają Ci włosy.

Na szczęście powodów przejściowego wypadania włosów może być wiele, które możemy zmienić dzięki poświęceniu uwagi! W ten sposób możesz zatrzymać wypadanie włosów lub nawet możesz cofnąć ten problem. Tak więc:

Radzenie sobie ze stresem

Cierpisz na bezsenność, ciężko jest Ci się koncentrować, stale jesteś spięty/a i nerwowy/a? Jeśli w Twoim życiu przez dłuższy czas obecny jest stres, to jednym z pierwszych negatywnych oznak będzie stan Twoich włosów i skóry. Spróbuj rozluźnić się dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym, ruchowi, medytacji lub zastosować techniki jogi. Dobrym rozwiązaniem jest również to, jeśli regularnie masujesz skórę głowy, dzięki czemu stymulujesz krążenie krwi i cebulki włosów mogą pobrać większą ilość substancji odżywczych. Możesz to zrobić w czasie mycia włosów lub przy pomocy szczotki do masowania skóry głowy.

Skutki uboczne leków

Może się zdarzyć, że pewne, regularnie zażywane leki mogą powodować u Ciebie wypadanie włosów. Oczywiście nie jest zalecane, aby na własną rękę przestać zażywać leki przepisane przez lekarza, ale warto wspólnie przemyśleć, czy faktycznie są one potrzebne. Proponuję, porozmawiajcie o tym czy na Twój problem medyczny istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie, ewentualnie możesz nie mieć objawów poprzez zmianę stylu życia lub naturalne sposoby leczenia. Na kilka częstych problemów znajdziesz również naturalne praktyki na moim blogu.

Brak żelaza

Włosy, podobnie do innych części organizmu wymagają pewnych substancji odżywczych w celu prawidłowego funkcjonowania. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości witamin, organizm nie potrafi wyprodukować potrzebnego wzrostu włosów i ułatwiając swoją „pracę” produkuje mniej włosów. Jest to logiczne, bowiem wzrost włosów pochłania siłę i energię. Szczególnie brak żelaza powoduje wypadanie włosów, dlatego proponuję, aby spożywać jak najwięcej warzyw strączkowych, takich jak na przykład fasola, soczewica, żółty groch lub ciecierzyca. 

Jeśli powyższe już spróbowałeś/aś, ale po kilku miesiącach nie widzisz poprawy, to najwyższy czas, aby skontaktować się z dermatologiem, bowiem wypadanie włosów może pojawić się również z powodu licznych problemów internistycznych, a nawet genetycznych lub może być to również spowodowane starzeniem się. Istotne jest, aby uważać na siebie, ponieważ świadomie i z pozytywnym nastawieniem dużo problemów można rozwiązać!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej